CERTYFIKATY

Skuteczność lakieru Lock3 była wielokrotnie badana podczas opracowywania jego receptury poprzez testy wewnętrzne we współpracy z TriOptoTec, kliniką w Regensburgu oraz Fraunhofer Institut.

Teraz Lock3 otrzymał certyfikację z niezależnych laboratoriów:

QualityLabs zgodnie z normą DIN ISO22196 (modyfikowana) na bakterie Staphylococcus aureus OSM 799 z wynikiem skuteczności >99,99%.

Dyphox TriOptoTec zgodnie z normą DIN ISO22196 (modyfikowana) na bakterie Staphylococcus aureus ATCC® OSM 6538™ z wynikiem skuteczności >99,9%.

Oczekujemy na oficjalne wyniki badań z Eurovir na wirus H1N1.


JAK ZROBIĆ TEST SWOJEGO DRUKU?

Można skorzystać z laboratoriów których był testowany Lock3. Ale można też druki oddać do certyfikacji / sprawdzenia w każdym laboratorium wykonującym testy zgodnie z normami ISO22196 czy ISO21702.

Proszę pamiętać, że test ma być wykonywany na sucho. Większość środków biobójczych wymaga środowiska mokrego lub działa wyłącznie będą w wodzie jak np srebro, miedź.

Nasz Lock3 działa w środowisku suchym, bez wilgoci. W wodzie również działa jednak jego działanie jest wolniejsze - aktywuje tlen z wody, którego jest znacznie mniej.

Zlecając wykonanie testy proszę pamietać: na sucho, przy udziale światła.

Nasze certyfikacje były wykonane w ciągu 4 godzin przy stałym oświetleniu lampą LED o mocy 0,3 mW/cm2, długość fali około400 nm.