LOCK3 a wirus COVID-19


Tlen singletowy to uznany środek do neutralizacji patogenów. Także wirusów z grupy SARS i MERS. Lakier Lock3 wykazuje również skuteczność przeciw wirusowi COVID-19.

Na dzień dzisiejszy nie ma możliwości wykonania certyfikacji na skuteczność w zwalczaniu tego wirusa ponieważ żadne laboratorium nie umożliwia badań komercyjnych. Mikrobiolodzy z firmy TriOptoTec jednak będa wkrótce mieli taką możliwość - wyniki opublikujemy natychmiast. Współpracujący z nami specjaliści zapewniają, że aplikacja niszcząca wirus grypy czy wirus SARS będzie równie skuteczna przeciw COVID-19. Oto wyjaśnienie udzielone przez mikrobiologów z TriOptoTec.

Ten sam fotosensybilator, który znajduje się w lakierze Lock3 znajduje się również w jego wersji rozpuszczalnikowej. Zasada działania antybakteryjnego i antywirusowego dla obu tych wersji jest taka sama.

Powłoka rozpuszczalnikowa jest już w trakcie wewnętrzengo badania skuteczności przeciw COVID-19. Wyniki dla wersji lakieru rozpuszczalnikowej i dyspersyjnej do tej pory były (i są) identyczne lub bardzo zbliżone.

Wersja rozpuszczalnikowa ma już ukończone testy na wirus grypy H1N1, lakier Lock3 jest w trakcie, wyniki wkrótce. Jest to certyfikacja wykonywana przez niezależne laboratorium Eurovir zgodnie z normą DIN21702 na Influenza A Virus (H1N1; New Caledonia).

Lakier rozpuszczalnikowy otrzymał wynik >99,98%. Dla koronawirusa można oczekiwać wyniku zbliżonego na COVID-19 do testu na H1N1, oto wyjaśnienie dlaczego:

H1N1 należy do rodziny ortomyksowirusów

TGEV i SARS-CoV2 należą do rodziny wirusów koronowych.

TGEV to testowy surogat wirusa dla wirusów koronowych.

Wszystkie trzy należą do klasy wirusów otoczkowych.

Wg medycznych i biobójczych naukowych standardów jeśli przedstawiciel wirusa otoczkowego zostanie pomyślnie zdezaktywowany (przedstawicielem jest najczęściej wirus krowianki) - wówczas stosuje się „ograniczoną aktywność wirusobójczą” - oznacza skuteczność przeciwko wszystkim wirusom otoczkowym, czyli H1N1, TGEV,SARS jak i COVID-19.

Ponieważ TGEV i SARS-CoV-2, H1N1 są wirusami otoczkowymi - można oczekiwać porównywalnego efektu skuteczności dla H1N1 oraz COVID-19(TGEV).

Podsumowując dla mikrobiologów jeśli element aktywnie niszczy wirusa H1N1 oznacza, że będzie również skuteczny na COVID-19.

Mam nadzieję, że wkrótce prześlemy Państwu certyfikat dla Lock3 na H1N1.

Skuteczność wersji rozpuszczalnikowej na H1N1 wyniosła >99,98%, w toku COVID-19 (TGEV)