LOCK3 A INNE LAKIERY I MATERIAŁY BIOBÓJCZE


W stosunku do innych metod zwalczania patogenów stosowanie Lock3 nie stwarza zagrożenia dla ludzi i zwierząt poprzez gromadzenie się środka dezynfekującego we wdychanym powietrzu, jak np. podczas dezynfekcji przez ozonowanie.

Zaletą Lock3 w porównaniu do innych metod bakteriobójczych np. srebra i miedzi jest duża wydajność technologii Lock3 w suchym otoczeniu i na suchych powierzchniach. Przez suche otoczenie rozumiemy typowe pomieszczenia w których przebywamy: sklepy, biura, nasze domy o typowej dla naszej szerokości geogreficznej wilgotności powietrza. Lock3 działa od razu gdy padnie na niego światło oraz bez konieczności jego zwilżania. Różnego rodzaju powłoki z aktywnymi metaliami, np najcześniej spotykanym srebrem wymagają albo utrzymania na nich warstwy wilgoci lub bardzo wyoskiej wilgotności otaczającego powietrza. W zależności od ilości wilgoci wymagany jest czas, potrzebny np. na namoczenie i rozpuszczenie jonów srebra a następnie na ich działanie biobójcze. Nie jest to optymalna metoda w przypadku druków.

W przypadku Lock3 nie występują również szkodliwe dla człowieka nanocząsteczki, które mają wielkości kilku nanometrów i stwarzają zagrożenie np. bezproblemowej migracji przez skórę podczas dotyku.

W porównaniu do dwutlenku tytanu przy Lock3 brak jest konieczności użycia promieni UV. Wystarcza zwykłe światło w spektrum widzialnym. Powłoki z TiO2 potrzebują również wilgoci aby skutecznie działać.

Lock3 nie zawiera żadnych biocydów w postaci substancji chemicznych, które często stwarzają w bezpośrednim kontakcie zagrożenie dla człowieka i środowiska.

Tu substancją aktywną jest tlen z powietrza i aktywuje go świtało widzalne, naturalane i sztuczne. Oczywiście działanie patogenobójcze Lock3 i jego skuteczność na zabezpieczonych powierzchniach zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od intensywności, rodzaju i czasu działania oświetlenia.